İKİNCİ EL EŞYALARDA EN İYİ 6 LİSTEMİZ

1

Günümüz tüketicileri olarak hayatlarımız bir şeyler satın almakla geçiyor. 2020’de İkinci El Eşya alışveriş harcamalarına 10 Trilyon dolardan fazla harcaması bekleniyor ! Para harcamadığımız zamanlarda, başkalarının sahip olduğu eşyalara ya da reklamlardaki ürünlere sahip olmayı arzuluyoruz. Gerçekte, tüketici harcamalarındaki 10T $ ‘ın büyük bir kısmı ihtiyaçlara yöneliktir: ipotek / kira, ulaşım, bakkaliye, vb. Bununla birlikte, pek kullanılmayan ürünlere bol miktarda para harcanmaktadır. Çoğumuzun evlerinde bizi düşündüren eşyalar var: Bunu asla kullanmıyorum! Bunu neden satın aldım? Bunu nasıl satabilirim? . Birçoğumuz bunu yaparken, aslında diğer insanlara yeni gibi ikinci el eşyalarımızı çok daha iyi bir fiyata satın alma fırsatı yaratıyoruz! Bu makalede,Tasarruf edebileceğiniz en popüler ikinci el ürünlerimizi listeleyeceğiz!

Dostça bir hatırlatma: Minimalist olmak , sadece istediğimiz değil, İHTİYACIMIZ olanı satın almakla ilgilidir. Sadece alışveriş için alışverişi teşvik etmiyoruz!

İşte en popüler  ikinci el ürün listemiz:

  1. Arabalar
  2. Egzersiz Ekipmanları
  3. Deri ve Süet Eşyalar
  4. Mobilyalar
  5. Saatler
  6. Elektronik Eşyalar

1. Arabalar
Bugün arabaların her zamankinden daha iyi olması gerekiyor. Teknoloji muazzam bir şekilde gelişti ve en iyi arabaları üretmek için üreticiler arasında çok fazla rekabet var. 2019’da 17 milyondan fazla yeni araba satıldı!

Ne kadar çok yeni otomobil satarsa, ikinci el (kullanılmış) pazar o kadar büyür. Gelişen teknolojisi ve bu kadar çok rekabetle birlikte, arabalarda uzun vadede daha az sorun var. Mükemmel derecede iyi otomobiller her zaman ilk sahipleri tarafından satılır, çünkü yeni veya farklı bir şey isterler .

Bu yüzden kullanılmış araba satın almanızı tavsiye ediyoruz. CarFax’a göre , yeni bir araba ilk 30 günde değerinin% 10’unu kaybedebilir !

60.000 TL’lik bir araba için bunun neye benzediğini burada bulabilirsiniz:

30 gün sonra 54.000 TL değerinde
Bir bayinin ‘takas değeri’ için % 10 ila 20 indirim isteyin.

Güvenilir, kaliteli bir ikinci el araba satın almak muazzam miktarda nakit tasarrufu sağlayabilir.

Yine de ikinci el araba satın alırken dikkat etmeniz gereken husular vardır . Şu durumlarda dikkatli olun:

Arabalar iki veya daha fazla kişiye ait.
Bir kaza geçirmiş veya büyük onarımlar olmuş.
Kilometre 100.000’den fazladır.
Araba, çok sayıda elektronik ve özel parçaya sahip, meraklı ve yüksek bakım gerektiren bir modeldir.

Genel olarak, arabaları en popüler ikinci el ürünler listemizin başına yerleştirdik!

 

2. Egzersiz Ekipmanları
Üç kelime: Yeni Yıl Kararı.

Bu tek konsept muhtemelen tüm egzersiz ekipmanı satışlarının büyük bir bölümünü oluşturmaktadır. Ortama Ayak Uydurma sayesinde , egzersize başlamak için ihtiyacımız olan şeyin yeni bir ekipman parçası olduğunu sık sık düşünürüz .

“Keşke bir koşu bandım olsaydı, BU DURUMDA formda olurdum!”

Öncelikle, bunları yalnızca bir şekle girdikten sonra satın almanızı öneririz . Sebep? Bu egzersiz aletini düzenli olarak kullanacak olan ‘siz’, ne olursa olsun egzersiz yapacağınızla aynıdır . Başlangıç yeri olan ilk temelleri vücut ağırlığı hareketleri, yürüyüş / koşu dışarıdan ve temiz, sağlıklı bir diyet.

Formdaysanız ve belirli bir ekipman istediğinizi biliyorsanız, neden ikinci el almayasınız ? İnsanlar, ekipmanlarının kapladığı yeri geri kazanmaktan mutluluk duyarlar. Neredeyse kullandıkları ekipmandan kurtuluyorlar ve bazı sitelerde seçim yapabileceğiniz çeşitli seçenekler olacak .

Kuvvet antrenmanı yapıyorsanız , ağırlık ağırlıktır! Kullanılmış ağırlıklar da aynı derecede iyidir.

Kardiyo açısından , koşu bantları yeniyken 1.000 TL veya daha fazlasına mal olur. Kullanılmış olanlar 250 TL altında bulunabilir .

Aynı şey sabit bisikletler, açık hava bisikletleri, direnç makineleri vb. İçin de söylenebilir. Egzersiz ekipmanı bazı durumlarda neredeyse % 80 değer kaybına uğrayabilir – bundan yararlanın!

3. Deri ve Süet Eşyalar
Deri ve süet ürünlerin uzun süre dayandığı bilinmektedir.

Ceketler, çantalar, sırt çantaları, valizler, botlar veya diğer kuru mallardan bahsediyor olsak da , on yıllarca süren deri ve süet ürünleri görmek alışılmadık bir durum değil.

Bu malzemeler sadece dayanıklı ve sağlam olmakla kalmaz, aynı zamanda güçlü dikişler, kaliteli kayışlar / fikstürler ve montaj ile tipik olarak iyi yapılırlar .

Yeni deri ceketler üçyüz beşyüz liraya mal olurken, tanınmış markaların kullanılmış ceketleri 200 TL gibi düşük bir fiyata bulunabilir ! 100 150 liranın altında satılık çok sayıda ikinci el deri çanta var .

Birçoğu sadece deri mendil , biraz deri boyası veya evde kullanılan deri su geçirmez sprey ile hızlı bir temizlik gerektirir .

Bazı deri eşyalar yeni kadar güzel görünürken, diğerleri biraz bakıma ihtiyaç duyar. Sizin açınızdan küçük bir bakım ile, ikinci el deri ürünler harika görünebilir ve sizin için de uzun yıllar dayanabilir.

4. İkinci El Mobilya
Gerçek şu ki: insanlar hareket ediyor, insanlar yeniden dekore ediyor, insanlar ağır şeylerle uğraşmak istemiyor.

Evine bak. Eminim değiştirilmesi gerekmediğini düşündüğünüz birçok mobilya vardır. Mükemmel derecede iyi!

Ya mobilyayı taşımanız ve taşımanız gerekiyorsa, oraya vardığınızda yeni mobilya satın almak kadar maliyetli olacaksa?

İnsanların gelip sizin için dışarı çıkarması anlamına geliyorsa, muhtemelen uygun bir fiyata kanepe satmaktan mutlu olacaksınız!

Daha önce bahsedilen yüzlerce kullanılmış mobilya parçasını listeleyen birçok uygulama ve web sitesi var . Kanepeler, masalar, sandalyeler, yatak odaları, raflar, şifonyerler, dosya dolapları, ahşap mobilyalar, dekoratif eşyalar ve daha pek çok yerde ikinci el harika fırsatlar bulabilirsiniz.

5. ikinci el Saatler
Dışarıda o kadar çok saat türü ve stili var ki, pek çok insan bunlardan birkaçına sahip olmayı sever. Bazılarımız her geçen gün aynı saati takıyoruz. Diğerleri yıllar boyunca birkaç kez giyilir .

İster quartz saatlerden (pilli) ister otomatik saatlerden (mekanik olarak çalıştırılan) bahsediyor olalım , yeni fiyatlarının bir kısmına çok sayıda kaliteli ikinci el saat bulabilirsiniz .

Bir saat kullanılabilir, ancak bunlar gerçekten ne kadar kullanılır ? Giyildiklerinde, bileklerimize oturmaktan başka bir şey yapmazlar . Çoğunlukla, bir şeylere çarpmazlar veya herhangi bir gerçek hasar almazlar.

Kullanılmış Saatler hala zamanı söyler.

İkinci el saatlerle ilgileniyorsunuz, ancak biraz yıpranmış mı? Yeni bir saat kayışı almayı düşünün ! Saatin de yeni görünmesine yardımcı olacaktır.

6. İkinci El Elektronik Eşyalar
Bu o kadar geniş ki, her birine kısaca değineceğiz – ikinci el elektronikler, orijinal fiyatlarına kıyasla BÜYÜK bir indirimle satın alınabilir ! Neden?

Teknoloji zamanla gelişir . Bir yıl önce yepyeni olan şey zaten modası geçmiş görünüyor.
Bir sürü rekabet var. Satıcılar ve üreticiler arasında, kullanılan ekipmanın çok az değeri olan pek çok yeni seçenek vardır. Büyük miktarda kullanılmış elektronik eşyalar var …

Kullanılmış elektronikler için fazla talep yok . Çoğu en yeniyi ve en iyiyi ister.
Doğrudan elektronik ürünlerine bağlantı vermeyeceğim çünkü ürünler çok sık değişiyor. Bunun yerine, popüler elektronik cihazlar için aşağıdaki aramalarına bağlantı vereceğim :

Örneğin, yalnızca ikinci el bir HD TV istiyorsanız, iyi çalıştığı sürece kesin özellikleri umursamazsınız. Birçoğu 700 TL’nin altında .

Kullanılmış bir iPhone gibi ikinci el akıllı telefonlara ne dersiniz ? Yeni iPhone’lar 5.000 TL veya daha fazlasına mal olurken, 2500 TL altında birçok kullanılmış model mevcuttur .

Ara sıra video oyunları oynamayı sever misiniz? Bazıları oyun ve ek denetleyici içeren, yaklaşık 700 TL fiyatlı bu ikinci el Xbox One’lara göz atın ! Yeni konsollar bunun 2, 3 veya 4 katına mal oluyor .

Bir sonraki yeni cihazı beklerken daha az zaman harcamak ve sadece eğlenmek için daha fazla zaman harcamak istiyorsanız, ikinci el elektronik eşya satın almayı düşünün.

Özetle
Bu makalede, ikinci el ürünler satın almaktan elde edebileceğimiz birçok faydayı ve neden ilk etapta satın aldıklarını gözden geçirdik.

NEDEN belirli öğeleri yeni eşya satın almayı sevdiğimizin farkına vardığınızda, her şeyi tüketen ‘ihtiyaçtan’ kurtulmuş oluruz.

İster ara sıra bir hobi sahibi olun, ister yeni başlayan biri, bilgili bir müşteri, kullanılmış malları önemsemeyen veya sadece para biriktirmek isteyen biri olun, ikinci el ürünler için alışveriş yapmak , harika fırsatlar bulmak için oldukça gözden kaçan bir yöntemdir .

En popüler 6 – ikinci el ürün listemizi beğeneceğinizi umuyoruz!

Okuduğunuz için teşekkürler.

Spot EşyaSpotçu

2. el eşya alanlar2.el eşya2.el eşya satanlarAliağa Spot EşyaAlsancak Spot EşyaAltındağ Spot EşyaBahçelievler Spot EşyaBayraklı Spot EşyaBornova Spot EşyaBostanlı Spot EşyaBozyaka Spot EşyaBuca Spot EşyaÇamdibi Spot EşyaCengizhan Spot EşyaÇeşme Spot EşyaÇiğli Spot EşyaEgekent Spot EşyaEşrefpaşa Spot EşyaGaziemir Spot EşyaGümüşpala Spot EşyaGürçeşme Spot EşyaGüzelbahçe Spot EşyaGüzelyalı Spot EşyaHatay Spot Eşyaİkiçeşmelik Spot Eşyaikinci el eşyaikinci el spotİzmir SpotçuKarabağlar Spot EşyaKarşıyaka Spot EşyaKonak Spot EşyaManavkuyu Spot EşyaMavişehir Spot EşyaMenemen Spot EşyaNarlıdere Spot EşyaNergiz Spot EşyaÖrnekköy Spot EşyaPınarbaşı Spot EşyaŞemikler Spot EşyaŞirinyer Spot Eşyaspot eşyaspotçuTınaztepe Spot EşyaÜçyol Spot EşyaUlukent Spot EşyaUrla Spot EşyaUzundere Spot EşyaYeşilyurt Spot Eşya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir